Öztürk İlaç

Belgelerimiz

Şirketimiz, GMP (Good Manufacturing Practices) sertifikasına sahiptir. GMP çalışanların profesyonel çalışmasını temin ederek güvenilir ve etkili ürün üretimini sağlar. Bir işletmeyi sahip olması gereken temel özellikleri ile ve her üretim süreci için farklı kriterlerle ele almaktadır. Üretim yeri, çevre, ekipman ve üretim süreci, personel ve hammaddenin kalite ve güvenilirliklerini kontrol altına alır. Ayrıca, insan ve hayvanlarda kullanılan medikal amaçlı ürünlerin üretilmesinde uyulması gerekli kurallar bütünüdür.

Öztürk İlaç San. ve Tic. A.Ş. dünya standartlarını kapsayan BRC/CP belgesini 1. sınıf olarak almıştır ve çevreci şirket politikamız doğrultusunda ürünlerimiz pratik gereksinimler ve riskler ile doğru orantılı olarak BRC/CP standardına uymaktadır.

Şirketimiz TÜV-SÜD Türkiye tarafından BSCI standardı kapsamında denetlenip onaylanmıştır. BSCI, ILO'nun iş ve işçi güvenliği standartlarını temel alır ve tedarik zincirinin sosyal performanslarının sürekli olarak iyileşmesini teşvik eder. Dil, din, ırk ayrımı yapmayan, özellikle çocuklar konusunda hassasiyete sahip olan Öztürk İlaç A.Ş. çalışanlarının her zaman hak ve hürriyetine saygı duymaktan yanadır.

2003 Yılında fabrikamız dünyadaki teneke kutu aerosol ambalajın en son teknolojisi ile donatılmıştır. Aerosol kutularını en son teknolojiyle 100mm-300mm  boyunda tamamen FEA standartlarında üretilmektedir. Kutu üretimindeki deneyimli kadrosuyla kaliteden ödün vermeyerek hızla büyümesini gerçekleştirmiş durumdadır. Sektördeki  üreticilerle çözüm önerileri üreterek ambalaj kalitesini maximum düzeylere çıkarmak en büyük hedefimizdir.

Müşterilerine en hızlı  hizmet vermeyi  hedef edinmiş olan Öztürk İlaç , plastik enjeksiyon departmanını 1994 yılında kurmuş olup, kendi bünyesindeki  7 adet enjeksiyon  makinesi , 4 adet  kırma makinesi , 2 adet şişirme makinesi ile kendi ürünlerinin kapaklarını üretmektedir ve ayrıca kapak ihracatı da yapmaktadır.

Aerosol kutu üretimlerinde metal matbaamızı kendi bünyemize 2011  yılında kurarak tam entegre tesis olduk.